Zemin Temizligi Ve Cilalama Nasil Yapilmalidir_

Zemin Temizliği Ve Cilalama Nasıl Yapılmalıdır?

 

 Mekanların temizliğinde zeminin gerektiği kadar temizlenmesinin hem hijyen hem de görünüm açısından önemi büyüktür. Özellikle halka açık kullanım alanlarında ve hijyenin son derece gerekliği olduğu hastane, yiyecek ve içecek satışı yapan restoran ve kafelerde zemin temizliğine önem verilmelidir. Temizliğin yanı sıra zeminin cilalanması da temiz ve hoş bir görünüm açısından önem taşımaktadır.

  Zemin Temizliği ve Cilalama İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

            Zemin temizliğinde çoğu zaman, silinerek yapılan temizleme yöntemine başvurulur. Bu yöntemin tam bir hijyen sağladığını söylemek zordur. Çünkü sürekli olarak kullanılan temizleme paspasları ve kovalar her ne kadar bakterileri öldüren deterjanlar kullanılsalar da zaman içerisinde kir tutarlar. Bu malzemelerin sürekli olarak değiştirilmesi ve hijyenine dikkat edilmesi esastır.

 

            Özellikle çok katlı binalarda ve geniş alanlarda zemin temizleme işleminin silinerek yapılması oldukça zordur. Üstelik böyle alanlarda belli zamanlarda cilalama işleminin de yapılması şarttır. Durum böyleyken bunun yalnızca insan gücüyle yapılması mümkün değildir. Bu durumda temizleme ve cilalama işlemi yapan makinelere duyulan ihtiyaç büyüktür. Ancak bu makinelerin de belli özelliklere sahip olması beklenir.

  Zemin Temizleme ve Cilalama Makineleri

 

            Zemin temizliği ve cilalama işleminde kullanılan makineler pratik kullanımlı, dayanıklı ve iyi performansa sahip makineler olmalıdır. Bu konuda önerilebilecek en iyi zemin cilalama ve temizlik makinelerinden olan Ergo Disk 165 Zemin Yıkama ve Cilalama Makinesi üstün performansı ile mekanlarda mükemmel bir temizlik havası yansıtırken, kusursuz olarak yaptığı cilalama işleminden sonra zeminlerin sanki yeni yaptırılmış gibi parlak ve hijyenik bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

 

            Ergo Disk 165 Zemin Yıkama ve Cilalama Makinesi ile yapılan temizliklerde mükemmel performansın yanında, bu makineyi kullanan kimselerin de rahatı düşünülmüştür. Ergonomik bir kullanma koluna sahip olan bu makine, kolu yormadan ve istenildiği yöne hareket ettirilecek biçimde tasarlanmıştır. Dakikada çalışma hızı 165 devir olan bu makine sayesinde temizlik ve cilalama işinin yapıldığı alan ne kadar geniş olursa olsun hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Ayrıca makinenin köpük jeneratörü takılma özelliği bulunmaktadır. Kullanım sırasında özel tetik kilidinin koruması ile güvenli bir kullanım sağlanır.

 

Top