Zemin Cilalama

Zemin Cilalama

 

            İnşaatlarda zemin en önemli bölümdür. Zemin üzerinde yapılan çalışmaların sağlıklı olması doğrudan binanın yapısı ve kalitesi hakkında bilgi verir. Bu yüzden binalarda zemin temizleme işlemi büyük bir titizlik ile yapılmakta ve bu temizleme ve cilalama işlemlerinde çeşitli özellikler ile oluşturulmuş makineler tercih edilmektedir. Bu işlemlerde makineler tercih edilmesi ile birlikte temizlik ve cilalama işleminin uygulandığı alanlarda profesyonel bir hizmet verilmiş olur. Zemin cilalama işlemleri yapılarda cilalama makineleri ile gerçekleştirilir.

 

 Zemin Cilalama İşlemlerinde Püf Noktalar

 

            Cilalama işleminde başarılı olmak için ilk olarak cilalamanın yapılacağı yüzeyin güzelce temizlenmesi ve yıkanması gerekir. Zemin temizlenip yıkandıktan sonra temiz yüzeye cila püskürtülür ve püskürtülen zemin üzerinde zemin cilalama makinesi ile çalışma yapılarak cila güzel bir şekilde zemine yedirilir. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken iki nokta bulunur. Birincisi makine ile cilanın zemine yedirilmesi işlemi en az 15 dakika devam ettirilmelidir. İkinci nokta ise cila püskürtülen alanın 3, 4 metre kareyi geçmeyecek parçalarda ayarlanarak bir zemine püskürtülen cila üzerinde işlem yapıldıktan sonra diğer taraflara da cila püskürtülmelidir.

 

            Böylece bütün zemine aynı işlem uygulanarak zemin cilalama işlemi başarı ile yapılmış olur. Ancak bu işlemin en önemli parçası kaliteli zemin cilalama makinelerine sahip olmaktır. Bu iş için oldukça faydalı olan Taski Ergodisc 165 zemin yıkama ve cilalama makinesi kişiler tarafından tercih edilebilir.

 

 Taski Ergodisc Zemin Cilalama Makinesi

 

            Taski ergodisc 165 zemin yıkama ve cilalama makinesi kişilere kullanım kolaylığı sunarak zeminin profesyonel bir şekilde yıkanması ve cilalanması konusunda insanlara yardımcı oluyor. Oldukça kaliteli olarak dizayn edilen bu makine uzun ömürlü olmasının yanı sıra ergonomik kolu sayesinde makineyi kullanan kişilerde meydana gelebilecek bel ağrılarının önlenmesini sağlıyor. Kullanıcının güvenliği ön planda tutularak üretilen bu makine içinde köpük jeneratörü takabilme özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde yıkama ve cilalama işlerinde kullanıcıya kolaylık sağlanmaktadır.

 

            Bu kaliteli makine 43 cm çalışma genişliğine sahiptir. Zemini güzel bir şekilde temizlemek ve cilalamak için bu çalışma genişliğine sahip olması son derece önemlidir. Ayrıca makinenin kablosunun 15 metre olması da kullanıcı kişinin cilalama ve yıkama işleminde rahat bir şekilde hareket etmesini sağlamaktadır.

 

Top